27 listopada 2023

Chernobyl VR Project Download

Chcesz uczcić pamięć ofiar Czarnobyla? Pobierz Chernobyl VR Project download. To niezwykły projekt przygotowany w trzydziestą rocznicę katastrofy przez studio Farm 51. To nie jest zwykła gra komputerowa – to połączenie programu edukacyjnego z grą komputerową i narracją filmową. Teraz bez wychodzenia z domu możesz odbyć niezwykłą wirtualną podróż do Czarnobyla i Prypeci by poznać skutki katastrofy. Umożliwią Ci to specjalne okulary VR.

Niezwykły projekt dla uczczenia 30. rocznicy katastrofy w Czarnobylu

Chernobyl VR Project został przygotowany przez polskie studio z Gliwic: Farm 51. Jest ono znane między innymi z takich tytułów jak: NecroVision, Painkiller: Hell & Damnation czy Deadfall Advenures.

Chernobyl VR Project Download PC

Chernobyl VR Project Pobierz

Pobierz za Darmo!

Katastrofa w Czarnobylu

Katastrofa w Czarnobylu miała miejsce 26 kwietnia 1986 r. Wtedy też w reaktorze jądrowym w bloku czwartym elektrowni w Czarnobylu doszło do wybuchu wodoru. Na skutek tego w elektrowni doszło do pożaru, a substancje promieniotwórcze rozprzestrzeniły się po okolicy. Bez wątpienia była to jedna z największych w historii ludzkości katastrof przemysłowych i ekologicznych. Skażeniu uległy rozległe tereny Ukrainy, Rosji i Białorusi. Ewakuowano ponad 350 tysięcy osób z okolic Czarnobyla i sąsiadującego z nim miasta Prypeć. W wyniku katastrofy zginęło wiele osób, jednak dokładna liczba ofiar budzi wątpliwości – wielu z pracowników likwidujących awarię zmarło w wyniku choroby popromiennej. Choroby – często śmiertelne, związane z promieniowaniem dotknęły również wiele osób zamieszkujących w okolicy.

Wyjątkowa gra ku pamięci

Twórcy gry od początku wychodzili z założenia, że temat ten powinien być potraktowany z należytą mu powagą i szacunkiem, nie można go sprowadzić do kolejnej błahej gry akcji. Z tego powodu postanowiono stworzyć unikatowy projekt, który uczciłby pamięć ofiar Czarnobyla i był wartościowy pod względem edukacyjnym dla osób młodych, które katastrofy pamiętać nie mogą. Wykorzystano więc najnowsze możliwości, jakie daje technika VR, by przygotować niezwykłą, realistyczną opowieść o losach Czarnobyla. Jeśli chcesz się w nią wybrać, pobierz Chernobyl VR Project download.

Mechanika rozgrywki

Gra była tworzona od podstaw z myślą o zastosowaniu technologii rzeczywistości wirtualnej. Współpracuje z takimi systemami jak Oculus Rift, Sony Morpheus, Samsung Gear VR czy HTC Vive. Przy produkcji gry zastosowano bardzo nowoczesne rozwiązania graficzne, takie jak między innymi, skanowanie lokacji w technologii trójwymiarowej, filmy stereoskopowe, zdjęcia sferyczne oraz liczne rozwiązania w tzw. rzeczywistości rozszerzonej.

Ciekawostki

Twórcy gry postawili nie tylko na zastosowanie najnowszych technologii. Bardzo rzetelnie przygotowali się również od strony historycznej i dokumentalnej. Twórcy gry współpracowali między innymi ze słynną laureatką nagrody Nobla, Swietlaną Aleksijewcz, która wydała książkę pt. „Czarnobylska modlitwa”, dotarli również do dziesiątek osób, które tragedia ta dotknęła osobiście. W promocję projektu zaangażowany został Witalij Kliczko, światowej sławy bokser i mer Kijowa.

Co ważne, część dochodu z zakupu gry (w zależności od wersji 10, 30 lub 60%) zostanie przekazana fundacji, która udziela wsparcia ofiarom katastrofy w Czarnobylu. W ten sposób kupując grę możesz nie tylko dowiedzieć się więcej o tragedii, ale i realnie wesprzeć ludzi, którzy jej doświadczyli. Jeśli chcesz poprzeć ten projekt, pobierz Chernobyl VR Project download.

Chernobyl VR Project Pobierz – Pełna Wersja

Chernobyl VR Project Download

Pobierz za Darmo!

  • Free Download Chernobyl VR Project Exsite
  • Pobierz Chernobyl VR Project Crack Torrent
  • Chomikuj Chernobyl VR Project Pobierz za darmo
  • Pebx Chernobyl VR Project Free Download

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *