17 maja 2024

911 Operator Download

Zastanawiałeś się kiedyś, na czym polega praca dyspozytora służb ratunkowych? Jeśli Cię to ciekawi, pobierz 911 Operator download. To nietypowa gra, w której wcielisz się w rolę pracownika służb ratunkowych. Twoim zadaniem będzie obsługiwać linię telefoniczną. Wbrew pozorom nie będzie to wcale proste zadanie. Będziesz musiał odbierać telefony od różnych osób i wysyłać jednostki ratownicze we właściwe miejsca.

911 Operator Download CODEX

911 Operator skidrow

Pobierz za Darmo!

Ciekawa gra niewielkiego studio

Grę 911 Operator stworzyło niewielkie warszawskie studio Jutsu Games. To studio nie było do tej pory zbyt znane, ale stworzyło między innymi grę mobilną Modern Wizards oraz kilka gierek we flashu.  Gra 911 Operator może jednak przynieść Jutsu Games spory rozgłos. W czasie Digital Dragons zdobyła już nagrodę Indie Showcase. Gra nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich graczy, jej premiera będzie miała miejsce w listopadzie 2016 roku. Zostanie wydana w wersji na komputery osobiste w języku polskim i angielskim.

Mechanika rozgrywki

Gracz wciela się w rolę osoby, która pracuje w służbach ratunkowych i odbiera telefon. Będziemy musieli rozmawiać z zagrożonymi osobami, które dzwonią i udzielają im wskazówek, jak mają się zachować. Poszkodowanym i rannym będziemy musieli tłumaczyć, na czym polegają zasady pierwszej pomocy. Od nas będzie zależało również wysłanie na miejsce odpowiedniej ekipy ratunkowej. Tu będziemy mieć duże pole manewru: na miejsce zdarzenia możemy wysłać nie tylko ludzi, ale i pojazdy: standardowe wozy policji, samochody ciężarowe, helikoptery, karetki pogotowia, wozy straży pożarnej. Sami będziemy musieli ocenić rodzaj potrzebnej pomocy – nasza pomyłka może kosztować zdrowie lub życie wiele osób.

Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że wśród osób dzwoniących na naszą linię mogą znaleźć się żartownisie. Powinniśmy postarać się rozpoznać ich i jak najszybciej ich zignorować. Jeśli damy się nabrać na ich żarty, możemy nie mieć możliwości później udzielić wsparcia w sytuacji, gdy naprawdę będzie ono komuś niezbędne.

Fabuła gry bywa bardzo ciekawa i niejednokrotnie może nas bardzo zaskoczyć. Spotkamy tu sytuacje trudne, mrożące krew w żyłach, ale i groteskowe bądź zabawne. Jeżeli masz ochotę przeżyć wszystko to, co dla pracowników służb ratunkowych jest codziennością, pobierz 911 Operator Download.

Kwestie techniczne

Pod względem wizualnym gra jest raczej minimalistyczna. Przez większość czasu widzimy jedynie dwuwymiarową mapę miasta. Są na niej widoczne wszystkie zgłoszenia i rozmieszczenie jednostek służb ratunkowych.

Gra, która edukuje

Gra “911 Operator” może mieć duże znaczenie edukacyjne. Co roku polskie państwo traci miliony złotych poprzez “żartownisiów”, którzy zgłaszają fałszywe alarmy bombowe. Bardzo często nie zdają sobie oni do końca sprawy z konsekwencji swojego zachowania, a tego rodzaju mogłoby się wydawać “niewinny” żart może kosztować zdrowie lub życie kogoś, kto naprawdę potrzebuje pomocy, gdyż służby ratunkowe nie dadzą rady dotrzeć na miejsce.

Wiele osób również nie wie, jak zachowywać się w kontaktach z przedstawicielami służb ratunkowych, jakie informacje podawać, co jest istotne. To sprawia, że zgłoszenia bywają niezrozumiałe, mało konkretne, co opóźnia czas udzielenia pomocy.

Z tego powodu gra może być bardzo ważna dla podniesienia społecznej świadomości w tym zakresie. Wcielając się w postać pracownika służb ratunkowych można zrozumieć, jak to funkcjonuje od drugiej strony. Jeżeli chcesz się o tym sam przekonać, pobierz 911 operator download.

911 Operator Pobierz pełna wersja

911 Operator downlaod

Pobierz za Darmo!

One thought on “911 Operator Download

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *