25 września 2023

The Escapists Download

Są różne symulatory. Mamy symulator farmy, łodzi podwodnej a nawet traktora. Czy jednak ktokolwiek pomyślał o tym, by stworzyć symulator więzienia? Prawdopodobnie nikt, oprócz studia Mouldy Toof nie wpadł na ten pomysł. Dlatego chcemy przedstawić Wam niecodzienną grę – The Escapists Download. The Escapists, to połączenie zręcznościówki, symulatora i gry logicznej. Co ciekawe, to wszystko jest zanurzone w 8-bitowej grafice retro, co nadaje grze jeszcze więcej specyficznego, oldskulowego klimatu. Właśnie dlatego warto pobrać tą grę na swój komputer.

The Escapists Download

The Escapists Pobierz

Pobierz za Darmo!

Fabuła gry

Tak, skończył się już czas wolności. Zostaliśmy osadzeni w bliżej nieokreślonym więzieniu, a to oznacza rozłąkę z otaczającym nas „wolnym światem” na wiele miesięcy, a nawet lat. Wchodzimy w interakcję z więźniami, wykonujemy codzienne czynności, kolekcjonujemy różne rzeczy, na pozór nieprzydatne… Jednym słowem – robimy wszystko co możemy robić w więzieniu. Jednak nie zapominamy o tym, że kiedyś – legalnie bądź nie – wrócimy na wolność… Powyższy opis to nie są wcale rozterki jakiegoś wrażliwego więźnia. Wręcz przeciwnie – to fabuła gry The Escapists Download. W grze wcielamy się w rolę więźnia. Robimy wszystko, co zwykły więzień może robić – spożywamy posiłki, myjemy się, wychodzimy na zewnątrz… Jednak w międzyczasie staramy się zbierać różne, często na pozór nieprzydatne rzeczy, które w przyszłości możemy wykorzystać. Ponadto szukamy luk w naszym więzieniu. Luk, które kiedyś wykorzystamy w naszej ucieczce…

Mechanika gry

The Escapists warto pobrać na swój komputer, nie tylko ze względu na nietypową formę rozgrywki i ciekawy interfejs retro, ale również przez wzgląd na dużą otwartość otaczającego nas świata. Wprawdzie znajdujemy się w więzieniu, ale umiejscowienie akcji właśnie tam nie przeszkodziło twórcom we wprowadzeniu wielu alternatywnych możliwości jakie stoją przed naszym więźniem. Możemy na przykład tworzyć dowolne narzędzia ze wszystkiego co znajdziemy w więzieniu, wchodzić w rozmaite relacje ze współwięźniami a także – obmyślać coraz ciekawsze metody ucieczki z więzienia. Co ciekawe, gra nigdy się nam nie znudzi. Dlaczego? Ponieważ wciąż tworzy się kolejne plansze – więzienia, z których możemy w dowolny sposób uciekać. Wniosek jest taki, że choć mamy do czynienia z na pierwszy rzut oka prostą grą, to może nam ona zapewnić dziesiątki, jeśli nie setki godzin rozrywki. W grze pojawił się tez edytor, dzięki któremu możemy tworzyć kolejne plansze. To kolejny powód, dla którego warto pobrać tą grę.

Interfejs gry

Jak już wspomnieliśmy we wstępie, gra jest oparta na 8-bitowym interfejsie retro. Mamy tu do czynienia z widokiem z lotu ptaka – znanym z innych, platformowych gier z lat 80-tych i 90-tych. Całość jest dość prosta w obsłudze – już po kilku minutach gry pojmiemy zastosowanie wszystkich przycisków w grze.

Tryby gry

Choć gra została napisana wyłącznie dla trybu single, nie oznacza to jednak, że nie możemy porównywać swoich wyników z innymi za pomocą Internetu. Służy ku temu specjalna tablica, na której wyświetlany jest między innymi czas, po którym każdy z „więźniów” opuścił swoje więzienie.

Wymagania sprzętowe.

W przypadku gry o tak prostym interfejsie, trudno o jakieś wygórowane wymagania sprzętowe. Oto one:

  • procesor Dual Core 2.4 GHz,
  • pamięć operacyjna 2 GB RAM,
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT/Radeon HD 4850 lub lepsza, – wymagane miejsce na dysku twardym komputera 500 MB,
  • system operacyjny Windows XP.

The Escapists Pobierz

The Escapists Download

Pobierz za Darmo!

4 thoughts on “The Escapists Download

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *