17 maja 2024

Universe Sandbox Download

Czy kiedykolwiek chcielibyście zobaczyć, jak wyglądałby Układ Słoneczny gdyby nagle zniknęła w nim siła grawitacji Słońca? A może chcielibyście sprawdzić, jak zachowałyby się wszystkie planety naszego Układu, gdyby przeleciał przezeń potężny obiekt kosmiczny wielkości naszego Jowisza? Jeśli kochacie takie eksperymenty, przedstawiamy Wam Universe Sandbox – pierwszy “astronomiczny” symulator Wszechświata.

Universe Sandbox to coś zupełnie innego niż “tradycyjne” kosmiczne symulatory. Mamy to do czynienia z realnymi zjawiskami fizycznymi, którymi możemy dowolnie manipulować. Dlaczego warto pobrać tą grę? Ponieważ jej twórcy dali “graczom” wolną rękę w kształtowaniu Wszechświata.

Universe Sandbox Download

Universe Sandbox Pobierz

Pobierz za Darmo!

Fabuła gry

Universe Sandbox Download nie posiada jakiejkolwiek fabuły. Jedynym punktem wyjścia jest fakt, że mamy do czynienia z mnóstwem gwiazd i kilkudziesięcioma galaktykami. Tak, to wszystko. Reszta należy do nas. Możemy na przykład zmieniać masę poszczególnych obiektów kosmicznych, wprowadzać zmiany w ich trajektorii, a nawet – symulować zderzenie Galaktyk Drogi Mlecznej i Andromedy.

Mechanika gry

Gra Universe Sandbox, to pozycja w której mistrzowsko odzwierciedlono zachowania poszczególnych obiektów w przestrzeni kosmicznej. Wszystko zostało umiejscowione w czasie rzeczywistym – możemy dowolnie spowalniać bądź przyspieszać czas, jednocześnie zmieniając prędkość obrotu obiektów kosmicznych wokół gwiazd. Równocześnie, możemy sprawdzić jak w obecnej chwili są ułożone względem siebie i Słońca planety naszego układu słonecznego i kiedy możemy liczyć na ustawienie się ich w linii prostej.

Mówiąc o mechanice gry Universe Sandbox Download, nie można zapomnieć o wygodnym edytorze, dzięki którym możemy sami tworzyć wybrane scenariusze kosmicznych wydarzeń. Nic nie stoi na przeszkodzie, by pewnego dnia Słońce np zniknęło. Co wtedy? Czy planety nadal będą obiegać nieistniejący punkt w przestrzeni, czy też rozejdą się każda w swoim kierunku? Na to i na szereg innych ciekawych pytań odpowie właśnie Universe Sandbox. Jest to jeden z powodów, dla których warto pobrać tę grę.

Interfejs gry

Co ciekawe, gra Universe Sandbox wcale nie ogranicza się do obserwacji przestrzeni kosmicznej taką, jaką widzimy ją co noc. Aplikacja, daje możliwość zastosowania szeregu filtrów, dzięki którym możliwa będzie zmiana barw poszczególnych planet, a nawet gwiazd. Dzięki wspomnianym filtrom, możliwe będzie zauważenie niektórych zjawisk, których “gołym okiem” nie jesteśmy w stanie dostrzec. W celu oddania jeszcze większego realizmu przestrzeni kosmicznej, symulator nie posiada ścieżki dźwiękowej. W ten sposób, całość ruchu otaczających nas gwiazd, galaktyk i planet otacza wszędzie ta sama… cisza.

Duży plus producentom gry należy się za wprowadzenie prostych narzędzi, umożliwiających łatwe poruszanie się w przestrzeni. Zmiana położenia, odbywa się poprzez wciśnięcie odpowiednich przycisków strzałek. Reszta należy już do gracza…

Tryby gry

Symulator jest dostępny wyłącznie w trybie single player. Zresztą trudno byłoby zaimplementować do niego tryb multi, ze względu na charakterystykę produkcji.

Wymagania sprzętowe gry (rekomendowane).

Ze względu na charakter rozgrywki i stosunkowo prosty interfejs, wymagania sprzętowe dla tego symulatora nie są zbyt obszerne. Oto one:

– procesor Pentium 4 1.5 GHz,
– pamięć operacyjna 1 GB RAM,
– karta grafiki 32 MB,
– wolne miejsce na dysku twardym 250 MB HDD,
– system operacyjny Windows XP SP3/Vista/7

Universe Sandbox Pobierz – Symulator Wszechświata

Universe Sandbox Download

Pobierz za Darmo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *